Nedívejte se při jízdě na svého koně...ty uši mu skutečně neupadnou.


S/D list - neustále přidávám další plemena
Ranch Ametyst (Schleich S a spol.)
Ranch Celestin (Breyer stablemates a MW)


ŽÁDNÝ Z MÝCH KONÍ !!!NENÍ!!! NA PRDOEJ!

Historie ranče

1. září 2010 v 13:01 | Jana Š. |  Ranč - historie a budoucnost
Historie ranče Long Mile se začala psát 01.05.2010, ale již před ním existovali dva jiné ranče. A tak musíme začít pěkně od začátku.


Jsou Vánoce roku 2004 a já dostala svůj první model koně - irského coba značky Grand Champions jménem Cody.
ranchametystrajče.net

Koníka jsem si zamilovala, ale dlouhou dobu jsem si žádného jiného nepořídila.
Následující roky jsem obdivovala modely koní Schleich až v srpnu roku 2007 jsem si koupila lipického valacha jenž dostal jméno Favory Avara.

ranchametystrajče.net

Chtěla jsem si k němu dokoupit rodinku a dál už si žádný modelkoně nekupovat. Jenže všechno nakonec dopadlo jinak. Bhěm roku 2008 jsem dosbírala všechny modely koní Schleich, které byli toho času dostupné a 24.10.2008 jsem založila ranch Ametyst.
V listopadu roku 2008 ma ZLičíně otovřeli HM Studio Hračky, kde se dali koupit modely značky Bullyland. Mým prvním Bullyland koníkem se stala americká kudrnatá baškirka Kudrnka.

ranchametystrajče.net

I tyto modely se mi zalíbily - byť nejsou tak kvalitní jako Schleich.

A pak přišli Breyer Horse. Prvně jsem se o nich dozvěděla právě v roce 2004, kdy jsem hledala na netu fotky koní Grand Champions a objevila jsem Breyer Horse. Ale přišli mi drazí a v té době se u nás navíc sehnat nedaly.
Počátkem roku 2009 byl otevřen první Breyer eshop u nás od firmy Abnex, odkud jsem si své první Breyer horse objednala. Byli to čtyři koníci Breeds Gift Set UK, pinto klisna (ve skutečnosti hřebec) s hříbětem a ještě další čtyři 4horses - Gift Pack.

ranchametystrajče.net


O několik měsíců později (myslím, že v dubnu) jsem si u Trinity Holdings z e-shopu objednala set 12 Stablemates pro rok 2009. V květnu jsem pak dostala k svátku fríského hřebce Fire Magica opět objednaného od Abnex týmu. V srpnu následovali od Appy Breyeři  stablemates na namalování. 11.9.09  jsem si od Abnex týmu objednala Akhala.
Do konce roku pak dorazil ještě eventing set, Autumn, Fun with models a k Vánocům jsem dostala Classica k namalování a 5 SM hříbátek a 31.12.2009 dorazilo posledních 12 SM tohoto roku z Abnex Teamu.
V roce 2009 jsem začala sbírat také modely koní Papo, ale ty si hoodně vybírám, protože některým jejich koním se bohužel nedá říci jinak než příšerky.

A teď to hlavní. S příchodem Breyer horse na ranch Ametyst se začalao poněkud nedostávat místa na webu a tak byla založena pobočka ranch Celestin. To bylo 26.03.2010. Celestin fungoval někdy do 01.09.2009, kdy jsem se rozhodla oba ranče opět spojit a všechny modely Breyer jsem přesunula zpět na ranch Ametyst.
S nástupem roku 2010 se však ukázalo toto řešení poněkud nešťastným. Na estranky se totiž vejde pouze 200 článku a k 31.12.2009 bylo na našem ranči rovných 222.
 A tak nebylo jiné řešení než opět zprovoznit ranch Celestin. Stalo se 22.2.2010 a opět se sem přesunuly všchny modely Breyer Horse.

V roce 2010 nastal značný rozmach v koupi modelů velikosti Traditional - ačkoli jsem měla původně v plánu sbírat především SM. Sbírat modely BH začala i mamka (momentálně jich vlasní 8 a dva máme na půl) a tak jsem začala přemýšlet nad tím zda BH nerozdělit na dva ranče podle velikosti. Na Celestinu nechat SM a na nový ranch přesunout Classic a Traditional.

Uznávám, že trvalo dost dlouho se k tomu rozhoupat. Vůbec jsem netušila jak nový ranč pojmenovat až 01.05.2010 mě k tomu přivedla ségra. Jely jsme ten den na výlet do Slatiňan. Silnice vedla takřka neustále rovně do kopce a z kopce - fotky přes přední sklo auta týhle cesty vypadají fakt zajímavě :-D - ségra povídá. Tady to vypadá jak dlouhá míle na Karlovarsku. A mě v tu chvíli napadlo, že Dlouhá Míle by byl skvělý název pro ranč.

28.8.2010 kolem 17:00 jsem se rozhodla konečně ranč pro tradi a classic založit. Nejdřív jsem chtěla zvolit estranky, ale nakonec mě odradil právě limitovaný počet článků. Psala jsem si Kiiki na ICQ a onami doporučila právě blog.cz.
A tak jsem založila ranch Dlouhá Míle. Během několika minut jsem ho ovšem zrušila. Napadlo mě totiž - příliš pozdě - zda ranč s takovým názvem už neexistuje. A samozřejmě, že ano ranč Dlouhá Míle chová reálné koně a mě přišlo divné, aby lidem při hledáního tohoto ranče vyskakoval jiný - s modely koní. A tak jsem ho tedy smazala a založila Ranch Long Mile.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 venkelka venkelka | E-mail | Web | 3. září 2010 v 13:43 | Reagovat

Kryste pane!! Ten první koník má prekrasne vybaveni a ií ostatní koníci jsou nádherní!!! O_O  O_O  O_O  O_O

2 ani ani | E-mail | 17. března 2011 v 14:46 | Reagovat

Ahoj,ten koník na poslední fotce je hrozně podobný tennessijské klisničce od Safari,jen má jinou barvu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu a hlupák ze všech stran