Nedívejte se při jízdě na svého koně...ty uši mu skutečně neupadnou.


S/D list - neustále přidávám další plemena
Ranch Ametyst (Schleich S a spol.)
Ranch Celestin (Breyer stablemates a MW)


ŽÁDNÝ Z MÝCH KONÍ !!!NENÍ!!! NA PRDOEJ!

Březen 2011

Reklama

31. března 2011 v 23:53 | Jana Š. |  Svody modelů koní
Reklama na II. Svod modelů arabských plnokrevníků a jejich kříženců.
Budu ráda, když na svůj web dáte odkaz, nebo i reklamu.
Děkuju


Grafika: © Jana Š.; Foto SCH pintabiana © Lintith - http://wwranch.blog.cz/

SMAP

31. března 2011 v 19:27 | Jana Š. |  Svody modelů koní
UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k tomu, že jsme všichni žili CLS, prodlužuji možnost přilásit se do Svodu modelů arabských plnokrevníků do 15.04.2011. ZAtím se přihlásili jen tři ranče.

Zítra přidám reklamu, ať se soutěž trochu zviditelní ;-)

Je to tu

31. března 2011 v 18:18 | Jana Š. |  Novinky
Tak konečně jsem nahrála fotky na rajče.
Některé nejsou nic moc, ale třeba vás zaujmou. Tak se můžete jít kochat :-)

ranchametystrajče.net

CLS

28. března 2011 v 17:02 | Jana Š. |  Live Show
Tak CLS máme za sebou.
Jak jste měli možnost číst v předchozím článku, pro mne vlastně CLS začlo už v pátek. Do Liberce jsem přijela krátce po čtvrté hodině a už z autobusu jsem viděla jedno takové malé čertítko - samozřejmě Vendy.
S Lin jsme se osobně seznámily právě teprve v pátek. Po cetě přemýšlela, zda si "sedneme" i na živo a Lin je vážně super.
Pravda s Jakubem to z počátku nebylo snadné, ale vzhledem k tomu, že mám tři starší bráchy jsem to ustála a na příští návštěvu se fakt těším. :-D
S Lin jsme v pátek večer sbalily většinu koní a připravily vše podstatné, v sobotu pak vše dobalily. Z určitých důvodů jsme krapet nestíhaly, ale nakonec jsme tak velké zpoždění neměly, i když dvě účastnice už byly na místě.
S Lin a jejími dalšími pomocnicemi + s některými z prvních vystavujících jsme připravily vše co bylo třeba.
Byla to moje první veřejná akce, ale pomerně rychle jsem se zorientovala - dokud byl čas tak jsem také fotila (ale fotky čekejte až zítra). Seznámila jsem s několika lidičkami, ale bohužel bylo dost málo času. A upřimě - měla jsem hrozný problém od sebe rozeznat Appaloossu a Steeple :-D Moc se těším až se Steeple sejdeme na dostizích v Chuchli.
No, ale zpět k CLS. Původně jsem měla porotcovat jen arábky SM a CM SM, ale nakonec jsem, myslím, hodnotila všechny krom app, paintů, quarterů, poníků a performance). Doufám, že jsem nikoho vysloveně nepoškodila - na jména jsem nehleděla vůbec. Snažila jsem se vybírat opravdu ty nej.
Nejtěžší rozhodování bylo v CM Lights (tam jsem si fakt naběhla :-D) a tak jsem hodně vybírala i podle stylu malování (zda nejsou příliš znát tahy štětcem apod.).
Četla jsem u App, že ji překvapilo umístění jejího arábka, ale právě to, že měl výraznější kontrast mezi barvou žíní a těla se mi zalíbil více než ostatní stejní SM.
Bohužel jsem v jedné z kategorií musela vyřadit moc hezkého koníka (osobní favorit, ale netuším čí byl), který měl úplně na křivo ohlávku (Mám dojem, že i na webu Lin bylo, že i SPRÁVNÉ nasazení ohlávky je důležité). U SM bylo složitější, že většina lidí okukovala tradi a zapomínali si odnášet vyhodnocené koně a nosit další kategorii).
No, ale nakonec jsem svěřená SMka zvládla a dokonce jsem mezi tím stihla vystavit v Tradi, PS a v SCH několik svých koní.
A jak jsme dopadli?
To se dozvíte v dalším článku :-)
CLS uteklo jako voda. Po něm jsme ještě s Lin a Denčou zaběhli do stáje. Na Vysoké mají tak krásné achalky a frísáčka. Zbytek soboty a neděli až do dvou jsem ještě strávila u Lin. V noci se mi na gauč nastěhovala Sfinga (kočka - oficiální jméno musí doplnit Lin) pod peřinu na břicho, Nella (kočka) na peřinu na kolena a Baryk (pes) se mi opřel o chodidla. Takové topení bych potřebovala i doma :-D
Přemýšlela jsem nad tím, zda Sfingu nenápadně nezbalit do tašky, ale kdyby mi skočila na poličku s koňma asi bych ji roztrhla :-D, tak jsem jí Lin tedy nechala :-D
I s alergií na kočky jsem pobyt u Lin zvládla bez větších zdravotních problémů. Až návštěva papoušků nebyl úplně dobrý nápad, ale za nimi jsme šly až těsně před obědem.
No a Vendy - moje adoptivní neteř - byla úplně bombová. Ujistila jsem se, že vlastní děti fakt neplánuju :-D, ale když je to na pár dní jsou bombový.
Na bus jsme vyrazili krátce po čtvrt na tři - stihla jsem ho akorát. Ačkoli v pátek večer jsem si říkala, zda byl vůbec dobrý nápad jezdit (Lin ví), dnes se mi ani domů nechtělo.
Bylo to fakt super (ne jen CLS) a ráda zase přijedu (ne jen na CLS) :-).

Z CLS jsem si přivezla dva koníčky - SM Peruanského Pasa High Celebration od Lin (z Puzzlí, které jsem dostala za výpomoc) a SM růžového morgana High Pinky (koupila jsem si ho od paní Sládkové).
Krom toho jsem také od App dostala úžasný přívěsek/otvírák za Havaje :-) Ještě jednou mooc díky

Ještě jednou chci Lin moc, moc poděkovat ne jen za CLS, ale také za ubytováni, za možnost "adoptovat" si Vendy, koníka, koženky, šnečky (a to jsem doufala, že zpátky pojedu jen s jednou taškou :-D) a samozřejmě za dnešní výbornou rajskou (skoro jak od maminky) :-)

Bylo to fakt skvělý a ráda si to opět zopáknu :-)

Stejně tak se moc ráda opět uvidím i s ostatními vystavovately - se Steeple, Appou, Kiiki, Elen, s jednou holčinou, se dvěma holčinami, se kterými jsme se bavily, ale netuším jak se jmenují, ale i se všemi ostatními.

Čokoládová Vendy se "Sfingou"


PS: Někdo si u mě zamluvil rezavý setík a pak jsme se k tomu už nedostaly. Kdopak to byl? Od vidění poznám, ale jak se ta dotyčná jmenuje netuším.

Článek z CLS?

28. března 2011 v 15:47 | Jana Š. |  Novinky
Samozřejmě i já plánuji článek o CLS. Ale vzhledem k tomu, že jsem to viděla i z "druhé" strany, tak čekám na schválení od Lin. Pak ho vložím. :-)

CBG Reining

28. března 2011 v 15:46 | Jana Š. |  Naše výsledky v PS, Hobbíkách atd.
Jako první ze série CBG proběhl v únoru reining. Vyslali jsme tam patnáctiletého člena RLM - Daniela Kollera - a nejstaršího (16-ti letého) koně na RLM - RLM Sunny Golda.
RLM Sunny Gold byl původně koněm Val, Danielovi starší sestry. Když z něj odrostla, dala ho právě Danovi. Jezdí ho již několik let, ale na žádné velké akci ještě nebyli. Tahle byla první a dokonce tak velká.
V prvním kole získali bohužel 0 bodů (jako všichni kdo skončila na horším než pátém místě). Ve druhém už měli 13,5 bodu - 9. místo. Jejich výsledné místo bylo osmé z deseti.
Sice to není nijak převratný úspěch, ale na první účast a v tak velkém závodě, to nebylo až tak špatné.

Fotky byli velmi nepovedené :-(


Odjezd na CLS

25. března 2011 v 11:34 | Jana Š.
Ahoj.
Tak se tu s vámi všemi loučím. Za dvě hodiny tohle dobou už budu sedět v busu směr Praha, pak na metro a v 15:00 z ČM směr Liberec. Už se vážně nemůžu dočkat.
Zabaleno mám vše (alespoň doufám) a nakonec s sebou beru ještě Katku, kterou jsem navlékla do všech typů oblečení, které dělám :-) Takže má na sobě top, kalhoty, jezdeckou sukni, svetr, čepici a šálu :-D
Njn, Lin je zvědavá, tak co bych pro ni neudělala :-)
Samozřejmě s sebou beru i foťák, byť asi vzhledem k porotcování moc času na focení mít nebudu. Ale co kdyby náhodou.
Nakonec jsem se rozhodla, že si možná v některém obchůdku i něco koupím. Potřebovala bych kvalitní anglické sedlo - to mé nevypadá nic moc. A možná bych si vzala i nějakého SCH na přemalování - podle toho jaké budou ceny. Také mi možná App přiveze dva SM A1/1, jestli budou.
Chtěla bych si konečně namalovat Pat's White Heat, páč je mi líto Alexanderu oškrabovat a kamarádce, která má A1/1 kobylku, bych namalovala její Faridettu.
To je asi vše co jsem chtěla ještě na rychlo sdělit. Snad jen, že domů se vrátím v neděli po páté nebo šesté hodině (pětku buď jen tak tak stihnu nebo mi frkne před nosem).
Tak se tu mějte krásně a zítra se na vás moooc těším

Na fotkách pod článekm, nemusí být vždy jen koně, že?
Carlisle pochutnávající si na okurkovo dolomitné kaši
zabzikrajče.net

Sire list 2011

23. března 2011 v 18:17 | Jana Š.
Sir list.
Kliknutím na jméno koně se dostanete do boxu koně (pokud ho již má). Pokud chcete některého z hřebců zapsat jako otce svého hříběte (ať už novorozeného nebo dospělého). Ve sloupci "open" najdete první rok, ve kterém může mít hřebec hříbě. Pokud jste si vybrali stačí mi napsat na email ranchametyst@centrum.cz
Dalšího info získáte v sekci dotazy nebo též na mém emailu.
Bez poplatku!
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Mingam Ametyst's Gold
Plemeno: Achaltekinský kůň
"Open": 2006 a dále
Úspěchy: 2x2.místo; 2x3.místo; 2x5.místo
Klisny: achaltekinské klisny; A1/1; arabské klisny; teplokrevné klisny; další dohodou
Potomci: /
Značka: Breyer Traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Plata Diamante
Plemeno: Andaluský kůň
"Open": 2001 a dále
Úspěchy: 4x1.místo; 2x3.místo
Klisny: PRE, teplokrevné klisny, další dohodou
Potomci:
- 2005: RLM Wild Wind
- 2008: RLM Sea Water
Značka: Breyer Traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Sea Water
Plemeno: Andaluský kůň
"Open": 2011 a dále
Úspěchy: /
Klisny: PRE, teplokrevné klisny, další dohodou
Potomci: /
Značka: Breyer Traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Spirit Ametyst's Hope
Plemeno: Andaluský kůň
Open: 2004 a dále
Úspěchy: 1x2. místo
Klisny: PRE, teplokrevné, fantasy; další dohodou
Potomci: /
Značka:Breyer traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Wild Wind
Plemeno: Andaluský kůň
Open: 2008 a dále
Úspěchy: /
Klisny: PRE; teplokrevné, další dohodou
Potomci: /
Značka: Breyer Traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Seattle Slew Ametyst's Star
Plemeno: Anglický plnokrevník
Open: 2005 a dále
Úspěchy: /
Klisny: A1/1; arabské, teplokrevné, další dohodou
Potomci:
- 2005: RLM Tamed Spirit
- 2008: RLM Vampire Patricia
- 2011: RLM Vampire Slew
Značka: Breyer Traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Tamed Spirit
Plemeno: Anglický plnokrevník
Open: 2007 a dále
Úspěchy: /
Klisny: A1/1; arabské, teplokrevné, fantasy; další dohodou
Potomci: /
Značka: Breyer traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Fierce Fire
Plemeno: Appaloossa
Open: 2009 a dále
Úspěchy: 1x3.místo
Klisny: westernová plemena, A1/1, arabské klisny, teplokrevná plemena; další dohodou
Potomci:
- 2009: RLM Independent Fire
- 2010: RLM Fierce Twilight
Značka: Breyer traditional

ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Kvadrant
Plemeno: Appaloossa
Open: 2007 a dále
Úspěchy: /
Klisny: westernová plemena, A1/1, arabské klisny, teplokrevná plemena; další dohodou
Potomci: /
Značka: Breyer Classic
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Al Badeea Al Aswad
Plemeno: Arabský plnokrevník
Open: 2000 a dále
Úspěchy:
Klisny: arabské klisny; A1/1; teplokrevné klisny; další dohodou
Potomci:
- 2000: RLM Shabah Al Sahra
- 2008: RLM Morion Al Sahra
Značka: Peter Stone Standard
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Džauhara Saudá Ametyst's Prince
Plemeno: Arabský plnokrevník
Open: 2009 a dále
Úspěchy: 1x3.místo
Klisny: arabské klisny; A1/1; teplokrevné klisny; další dohodou
Potomci:
- 2009: SSR Wind
- 2010: RLM Sue's Džauhara Ghezal
Značka: Breyer traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Jameel Al Sahrá
Plemeno: Arabský plnokrevník
Open: 2008 a dále
Úspěchy: /
Klisny: arabské klisny; A1/1; teplokrevné klisny; další dohodou
Potomci: /
Značka: Breyer Traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Morion Al Sahra
Plemeno: Arabský plnokrevník
Open: 2011 a dále
Úspěchy: /
Klisny: arabské klisny; A1/1; teplokrevné klisny; další dohodou
Potomci: /
Značka: Breyer Classic
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Shabah Al Sahra
Plemeno: Arabský plnokrevník
Open: 2003 a dále
Úspěchy: 1x 2.místo
Klisny: arabské klisny; A1/1; teplokrevné klisny; další dohodou
Potomci: /
Značka: Peter Stone Standard
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Carpe Diem
Plemeno: Barock pinto
Open: 2007 a dále
Úspěchy: /
Klisny: fríské, teplokrevné v pinto zbarvení, barock pinto - nepřipouští westernová a chladnokrevná plemena (pokud hříbě má být barock pinto). Dohoda možná
Potomci: /
Značka: Breyer traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Fire Magic Ametyst's Beauty
Plemeno: Fríský kůň
Open: 2004 a dále
Úspěchy: 1x4.místo; 1x5.místo
Klisny: fríské, barock pinto, teplokrevné, další dohodou
Potomci:
2004: RLM Carpe Diem
Značka: Breyer Traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Clover Quarterfoil
Plemeno: Morab
Open: 2008 a dále
Úspěchy: 1x 4.místo
Klisny: morabské, arabské, morganské, teplokrevné; další dohodou
Potomci: /
Značka: Peter Stone Standard
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Impresário Chilli
Plemeno: Morab
Open: 2008 a dále
Úspěchy: /
Klisny: morabské, arabské, morganské, teplokrevné - další dohodou
Potomci: /
Značka: Breyer Traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Lonesome Paradise
Plemeno: Morab
Open: 2008 a dále
Úspěchy: 1x1.místo; 1x2.místo
Klisny: morabské, arabské, morganské, teplokrevné; další dohodou
Potomci: /
Značka: Breyer traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Tutanchamon Ametyst's King
Plemeno: Morgan
Open: 2003 a dále
Úspěchy: /
Klisny: morganské, morabské, arabské, teplokrevné, další odhodou
Potomci:
- 2004: SSR Kennebec Count
- 2005: RLM Impresário Chilli
Značka: Breyer traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Bolder Gold
Plemeno: Mustang
Open: 2003 a dále
Úspěchy: /
Klisny: mustang, teplokrevné, další dohodou
Potomci:
- 2009: RLM Tabby's Image
- 2010: RLM Tabby's Amber
Značka: Breyer Classic
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Golden Cloud
Plemeno: Mustang
Open: 2006 a dále
Úspěchy: /
Klisny: mustang, teplokrevné, další dohodou
Potomci:
- 2010: RLM Tabby Flint; RLM Tabby Bolder
Značka: Breyer Classic
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Midnight Sun
Plemeno: Mustang
Open: 2010 a dále
Úspěchy: /
Klisny: mustang, teplokrevné, fantasy, další dohodou
Potomci: /
Značka: Breyer traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM I Am Fleetsreet Max
Plemeno: Paint horse
Open: 2004 a dále
Úspěchy: 1x1místo
Klisny: paint horse, appalloosa; quarter horse, další dohodou
Potomci:
2005: RLM Sweetstreet Jared
Značka: Breyer traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Imperious Earth
Plemeno: Paint horse
Open:
Úspěchy: /
Klisny: paint horse, appalloosa; quarter horse, další dohodou
Potomci:
Značka: Breyer traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Inaros
Plemeno: Paint horse
Open: 2010
Úspěchy: /
Klisny: paint horse, appaloosa; quarter horse, další dohodou
Potomci: /
Značka: Breyer Traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Sweetstreet Jared
Plemeno: Paint horse
Open: 2008 a dále
Úspěchy: /
Klisny: paint horse, appaloosa; quarter horse, další dohodou
Potomci: /
Značka: Breyer traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Chocolate Jasper
Plemeno: Quarter Horse
Open: 2008 a dále
Úspěchy: 1x3.místo
Klisny: quarter horse, paint horse, appaloossa, další dohodou
Potomci: /
Značka: Breyer traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Sunny Gold
Plemeno: Quarter Horse
Open: 1998 a dále
Úspěchy: /
Klisny: quarter horse, paint horse, appaloossa, další dohodou
Potomci: /
Značka: Breyer classic
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Fall Color
Plemeno: Shirský kůň
Open: 2007 a dále
Úspěchy: /
Klisny: shirský kůň a jiná chladnokrevná plemena
Potomci: /
Značka: Breyer traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Spring Bloom
Plemeno: Shirský kůň
Open: 2008 a dále
Úspěchy: 1x2.místo
Klisny: shirský kůň a jiná chladnokrevná plemena
Potomci:
Značka: Breyer traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Cold Winter
Plemeno: Shirský kůň x Appaloossa
Open: 2007 a dále
Úspěchy: 3x1.místo; 1x2.místo; Grand Champion 2010 a absolutní vítěz WHR ABPS 2010
Klisny: shirský kůň a jiná chladnokrevná plemena
Potomci: /
Značka: Breyer traditional
ranchametystrajče.net
Jméno: RLM Capricious Summer
Plemeno: Shirský kůň x Paint horse
Open:
Úspěchy:
Klisny: shirský kůň a jiná chladnokrevná plemena
Potomci:
Značka: Breyer traditional

Celebrating Live Show 2011

22. března 2011 v 16:07 | Jana Š. |  Novinky
Ahoj.
Píši první článek o CLS. Minulý čtvrtek jsem si konečně koupila lístky na Student Agency a tak je to definitivní.
Už se opravdu nemohu dočkat :-)
- Dnes jsem sundala koně z poličky. Vyštrachala jsem tašku, do které se mi koně vlezou a přitom je dost malá na to, abych ji mohla vzít do busu a neskončili v zavazadlovém prostoru, z čehož mám celkem strach. SCH by to snad přežili, ale o BH se bojím.
- Zítra mě čeká oprašování koní a jejich balení, též si budu připravovat oblečení. Musím také zabalit Safaráčky, které má u mě Lin a jednoho SCH, kterého jsem jí malovala.
- Během dneška, zítřka a čtvrtka chci dokončit oblečení pro jezdkyně - opatentkovat už naháčkované věci, doháčkovat dvoje kalhoty. Budu ho brát s sebou pro Lin (výměnou za nějaké věci pro koně), Kiiki (jako dárek a za pomoc s objednáním PS) a Appu (dodatečný dárek k Vánocům).
- Též přemýšlím nad tím, zda ještě nedarovat třebas háčkováné tričko do některé tradi kategorie (Háčkuju pouze na tradi panenky, protože Classic jezdkyně nemám - prozatím.).
- Ve čtvrtek musím najít vhodnou krabičku na šneky a večer je tam přestěhuji, aby tam už ráno usnuly a v autobuse neotravovaly :-D

Seznam koní, kteří se mnou pojedou:
RLM Plata Diamante - Alboroso
RLM Mingam Ametyst's Gold - Achal teke
Namira RA - CM SCH arabka
Cyan RA - OF SCH starý frís
Filip RA - OF SCH šedý jezdecký pony
Erula RA - OF SCH Schwarzwaldská klisna
Sacramoso II RA - CM SCH Starokladrubský kůň - původně lusitáno
Ariadna RA - CM SCH Čestký teplokrevník - původně hannoverská klisna

Asi je vám divné, proč je Mingam přeškrtlý. Dnes jsem se rozhodla ho vyškrtnou a vzít místo něj jiného velkého koně. Může klidně tipovat jakého, ale krom Lin, to nikomu neprozradím. Uvidíte až na CLS :-)

Oblečení Val též budu brát s sebou. Ale komu ho dám, fakt ještě nevím.
ranchametystrajče.net

RLM Shabah Al Sahra

21. března 2011 v 20:58 | Jana Š.
DAH Peter Stone Standard - Arabian Stallion
ranchametystrajče.net

RLM Al Badeea Al Aswad

19. března 2011 v 14:15 | Jana Š.
DAH Peter Stone Standard - Arabian Stallion
ranchametystrajče.net

Jsem opět zde

18. března 2011 v 13:34 | Jana Š. |  Novinky
Zdravím všechny návštěvníků.
Po předlouhé době hlásím, že jsem opět zde. Z blogu.cz mi konečně napsali, že problém opravili a tak se mohu konečně přihlásit.
Doufám, že i přes problémy, které zde byli sem opět začnete chodit. Od dnešní večera do zítřejší poledne se nedostanu na net, ale počítám, že zítra odpoledne to tu zase začnu rozjíždět. :-)
Zatím pa

RLM Al Badeea Al Aswad se svým synem Shabahem Al Sahra
ranchametystrajče.net
Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu a hlupák ze všech stran