Nedívejte se při jízdě na svého koně...ty uši mu skutečně neupadnou.


S/D list - neustále přidávám další plemena
Ranch Ametyst (Schleich S a spol.)
Ranch Celestin (Breyer stablemates a MW)


ŽÁDNÝ Z MÝCH KONÍ !!!NENÍ!!! NA PRDOEJ!

Květen 2011

Sacramoso Eroica RA

25. května 2011 v 16:53 | Jana Š.
Značka: CM Schleich S 2010
ranchametystrajče.net

Raketa RA

24. května 2011 v 20:51 | Jana Š.
Značka: Schleich S
ranchametystrajče.net

Namira RA

24. května 2011 v 20:38 | Jana Š.
Značka: CM Schleich S
ranchametystrajče.net

July RC

24. května 2011 v 19:48 | Jana Š.
CM SM Saddlebred
ranchametystrajče.net

Zase nemocná a Rainbow

21. května 2011 v 9:09 | Jana Š. |  Novinky
Ahoj.
Chtěla jsem hnout z webem, ale zase jsem nemocná. Ve čtvrtek jsem si hnula ze zády a od té doby jsem skoro nebyla na PC, protože jakžtakž nebolí jen, když ležím.
Na FB se mi mamka stará o farmu a peťáčka a já si vždy jen bleskem udělám Howrse a zase ležím.
Hodně mě mrzí, že byť jsem bojovala za to, aby mi byli uznány fotografie v 1. kole CBG drezúry, nakonec jsem se kvůli pitomím zádům nezvládla ve čtvrtek přihlásit do druhého kola.
Hlavně mě to mrzí kvůli Platýsovi, ale co se dá dělat. Snad se někde objeví nějaká soutěžka, kam by mohl vyrazit a kdyžtak si počká na něktou LS, kde prostě nemůže chybět.

Dnes ráno jsem zabrousila k App a co tam nevidím? RAINBOW
Jsou dvě verze (či jich bude víc)? Jedna je opravdu duhová a moc se mi nelíbí. Druhá je arabka pintaloossa. Ta se mi líbí moc. Doufám, že u nás bude pintaloossa verze, ale kdyby ne holt si vezmu alespoň tu duhovou.
Mamce se též líbí víc pintaloossa, ale když je viděla prvně chtěla obě dvě :-D
Když jsem jí řekla, že bychom musely koupit 6 těch obyčejných, tak chce pintaloossu :-D
No uvidíme. Doufám, že Breyer tentokrát nezklame a dodá "Dívky" v dostatečném množství.

Fotky sem dám, až jich bude víc. Rozhodně nemám v plánu Appu "vykrádat".

No a to je prodnešek vše. Jdu se postarat o Howrse a zase do postele, páč se záda už zase ozývají.
Tak zatím ;-)

CSE 2011

15. května 2011 v 13:50 | Jana Š. |  Live Show
Tak CSE máme za sebou.
Včera v 8:14 jsme vyrazily na cestu. Jela i mamka, aby dohlédla na svého Čtyřlístka a byla zvědavá, jak to na takové výstavě vypadá. :-)
Na místo jsme dorazily krátce před desátou, po cestě jsme potkaly Steep, Ginny, Horseen a Nelu. Steep nás pak dovedla na místo, ale myslím, že bychom trefily i tak.
Když jsme dorazily, vybalila jsem koně - Platýse, Čtyřlístka, Badyho, Šábese, Namirku, Bellinku a Stodolarovku - a šnečky..
Pak jsme šly na kafčo - mezitím přijela většina ostatních vystavovatelek.
Holky to měly moc dobře zorganizované, byť se pár chybiček našlo (Třeba poněkud přebývající kokardy, že?), za to oproti CLS se mi líbilo, že nebyl takový zmatek - co se týče velkého množství lidí na malém prostoru. Taky byla trochu škoda, že nebyly diplomky alespoň do pátého místa, jako na CLS (kde byly do šestého). Jsem náročná :-D
Ve výsledku se mi, ale CSE moc líbilo (stejně jako CLS před několika týdny) a moc jsem si ho užila, i když jsme opět odjely domů bez kokardy.
Třeba někdy příště (vždyť v srpnu, v září a listopadu jsou plánované další LS). Nejvíc se těším na září, kdy bude LS na "mé" straně Prahy. Budu tam zhruba za půl hodinky, takže počítám s větším množstvím koní na akci. :-)
Když to dobře půjde, budu sebou brát už i Máju a Brigadírku alias Brigu.

Jak jsme dopadly:
RLM Plata Diamante - V něho jsem vkládala největší naděje, bohužel se vůbec neumístil. Snad příště.
RLM Clover Quarterfoil - Mamčin morábek se vytáhl - z pátého místa na CLS se vyhoupl na druhé. Porazil dokonce i araby, což mne potěšilo nejvíc, protože mi přijde, že se moc lidem nelíbí. Já i mamka z něj máme opravdu radost :-)
RLM Al Badeea Al Aswad - Společne se Šábesem Steep, Hors a Ginny pěkně zamotal hlavu. U rozhodování jsem stála poblíž a nemohly se dohodnout. Nakonec tedy Bady získal třetí místo. Jsem moc ráda.
RLM Shabah Al Sahra - Šábes se sice neumístil, ale líbil se a to je hlavní. Navíc dostal od Lin nádhernou arabskou ohlávku s vodítkem.
Namira RA - Moje nejlepší (alespoň si to myslím) CM SCH měla úspěch. Ze šestého místa na CLS se posunula na 3. místo. Šikulka :-)
Bella Rosa RA - Bellinka se sice neumístila, ale vlastně jsem to ani nečekala. Vzala jsem ji s sebou jen tak. Co kdyby.
Stodolarovka RC - Ani u ní jsem s umístěním nepočítala a ani se neumístila. Ale bylo o ní řečeno, že je geniální :-), což mě potěšilo. Stodolarovka je A1/1 olivová hnědka se znakem dolaru na čele a s čislíci 100 na každé straně zádi :-D Po CSE si ji odvezla Lin.
Merkurie RC - Je tmavý hnědák plemene QH, kterého si mamka koupila od Silvery na CSE. Přihlásila ho také, ale nepovedlo se.
Sunny Spring RC - Je palomino American Cream Draft. Toho jsem si koupila já, též od Silvery na CSE a stejně jako Merkurie se neumístil

Popravdě, větší radost než z úspěchů svých koní mám radost z WW Wandamere Suki. Je to dokonalá kobylka a vyhrála všechno co mohla :-D Patří Lin (což ví asi každý) a prostě nemá chybu.
Mám to štěstí, že na RLM dorazí její dcera Mája a vnučka Briga. Moc se těším až přijdou na řadu a pojedu si pro ně do Liberce :-)
Do srpna kdy mají přijet TH to asi budou jediní koně, co na RLM dorazí. I když, kdo ví :-)

Ještě jednou chci poděkovat Elen za krásnou uzdečku, Lin za arabskou i klasickou ohlávku a Steep, Ginny a Horseen za to, že uspořádali tak skvělou akci.
Tak co ještě k CSE napsat? Zase jsem se seznámila s několika sběratelkami, k několika přezdívkám si konečně dokáži přiřadit tváře a prostě jsme si to užily.
Doufám, že za rok se na "Statku" opět potkáme

Klidně komentujte :-)

Nejlepší z nejlepších - Suki
ranchametystrajče.net
Sice bez umístění, ale s krásnou ohlávkou - Šábes
ranchametystrajče.net

Jameel a Esma prvně venku.

5. května 2011 v 17:00 | Jana Š. |  Příběhy a Fotopříběhy
No, tohle není zas až tak příběh či fotopříběh. Jde jen o pár fotek co jsem dnes udělala, když jsem vzala ven Jasmínku na focení. Esmu i Jameela jsem definitivně vyvlékla z jejich postrojů/oblečení, abych je nepoškodila. Chtěla jsem dát Jameelovi set od Petry. Nakonec dostal jen chrániče a uzdečku (i ta mu je jen tak tak). Sedlo má však pro něj krátký podbřišník a není mu dokonce ani westernové sedlo, které měl na době In Vino Veritas (starý westernový traditional set).
Jameelův mold je pěkně "vyžraný".
Tak si Esma vzala Jameela jen na uzdečku (nakonec doma s ním dělala i partnership). Myslím, že jim to spolu dost slušelo. Posuďte sami.

ranchametystrajče.net
Čabraka mu sluší - co říkáte?
ranchametystrajče.net

ranchametystrajče.net

ranchametystrajče.net

ranchametystrajče.net

ranchametystrajče.net
Má úžasný kukuč. A to jsem dřív tenhle mold, fakt nemusela - a za to může zase Lin, protože prvně se mi zalíbil díky jejímu Bohoušovi. :-D
ranchametystrajče.net

ranchametystrajče.net
Uzdečka je fakt povedená, i když pro tento mold má krátké otěže :-(
ranchametystrajče.net
Sekne jim to spolu :-)
ranchametystrajče.net

RLM Turaya Al Yasmeen Al Darb Al-labána

5. května 2011 v 15:02 | Jana Š.
My Dream Horse Customizing Kit - Arabian
ranchametystrajče.net

Polušně hlásím, že jsem opět zde

5. května 2011 v 15:01 | Jana Š. |  Novinky
Po moc, moc dlouhé době jsem opět tady. Nějak teď nebyl čas ani nálada a nemůže za to jen zatracovaná i opěvovaná hra Howrse (hraju českou a USA verzi - na obou mám nick Jana Š).
Též teď háčkuju nějaké věci, oprašuju znalosti z chemie, starám se o šnečky (Carlilsle se zbláznil a snesl mi 103 vajíček) sem tam někam vyrazím.
Zrovna tuto sobotu se chystám na rodeo do Radotína. V neděli bude možná Chuchle, ve středu pojedu prvně v životě na ryby (dovolí-li počasí). A do toho stále prohledávám inzeráty, posílám životopisy, jezdím na pohovory ...prostě se nenudím.
Dnes jsem se konečně dokopola k pořádnému nafocení Jasmínky (jak jí říká Lin, byť její stěžejní jméno je Turaya). Ona se tedy kobylka původně měla jmenovat Yasmeen - protože měla být čistě bílá. Bohužel se mi tak nějak nepovedla a tak z ní vznikla síťovaná bělka.
Vypadá jak mléčná dráha a tak dostala jméno Hvězda z Mléčné Dráhy. Ale, protože jsem tam chtěla zakomponovat i její "pracovní" jméno Jasmín, nakonec dostala jméno Jasmínová Hvězda z Mléčné Dráhy. Byly dvě možnosti překladu a ten jsem nechala na Lin. Tímto jí ještě jednou moc děkuju a také děkuju za možnost použí Arabelu a Bohouše jako její rodiče. Jasmínka je svým způsobem Arabele dost podobná :-)

ranchametystrajče.net

V 17:00 přidám pár fotek Jameela s Esmou.
Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu a hlupák ze všech stran