Nedívejte se při jízdě na svého koně...ty uši mu skutečně neupadnou.


S/D list - neustále přidávám další plemena
Ranch Ametyst (Schleich S a spol.)
Ranch Celestin (Breyer stablemates a MW)


ŽÁDNÝ Z MÝCH KONÍ !!!NENÍ!!! NA PRDOEJ!

Červenec 2011

Kasmír Desperado RA

31. července 2011 v 20:22 | Jana Š.
Značka: OF Papo
ranchametystrajče.net

Ktenante RA

30. července 2011 v 19:46 | Jana Š.
Značka: OF Papo
ranchametystrajče.net

No coment

28. července 2011 v 19:40 | Jana Š. |  Novinky
Aneb co k tomu dodat? Rozepíšu se až zítra nebo o víkendu ;-)

Abaya RA

Brunhilda RA

Bebetka RA

Brunhilda s Bebetkou

Earl Of Black Mirror

Jitka s Gegardinou

Akcemi nabitý podzim

23. července 2011 v 8:36 | Jana Š. |  Novinky
Ahoj.
Tak s po dešlí době opět hlasím.
Pomalu, ale jistě se začínám chystat na podzimní akce. Mám dohramady v plánu šest akcí + nějaké ty dostihy.
Takže jdeme na to
03.09.2011 - Národní šampionát arabských plnokrevníků v Praze
03.-04.09.2011 - Prague Intercup
Obou akcí se mám v plánu zúčastnit, stejně jako loni. Je to ohromný zážitek
10.09.2011 - CAS u Anitky
Zase to mám přes celou Prahu, takže počítám se třemi velkými koňmi a možná nějakými SM. Už se moc těším
11.09.2011 - Svod fríských koní v Rudné u Prahy. V Arcosu už se mělo konat několik podobných akcí, tak doufám, že tentokrát to vyjde.
02.10.2011 - ALS u Appy. Též se mám v plánu dostavi i kdybych měla jet busem (možná mě vezme Lin). Opět povezu jen tři velké koně. Droboť nejspíš žádnou - App ví proč :-D
29.10.2011 - BHS Elen a Pompin. Ráda bych se zúčastnila, ale svádí se ve mě vnitřní boj. Od roku 2006 si nenechávám ujít Cenu Prezidenta v Chuchli a tohle se mi zrovna kryje. Ještě uvidím zda dám přednost reáným koním před modely.
No a v ostatní víkendy to budou v neděli Chuchle a v soboty třeba zoo a podobně :-)

Naplánované to tedy mám krásně, problém je však v tom, že nás z práce čas od času posílají na školení a z toho se vykrouti nedá. Jestli se dostanu na konkrétní akci, budu vědět vždy až víkend před jejím konáním.
Tak mi, prosím, držte pěsti :-)

Ahoooj

20. července 2011 v 4:58 | Jana Š. |  Novinky
Ahoj.
Po dešlí době se opět hlásím. Jakpak se všichni máte? V poslední době nestíhám - mám nabité všední dny i víkendy, ale pokusím se zase něco nastavit.
Když je chvilka času maluju sMka k namalování - momentálně pracuju na Frodenovou. Doufám, že se mi alespoň trošku povede.
Zatím se mějte všichni krásně.
Papa

Celestinová cena 10.07.2011

10. července 2011 v 14:10 | Jana Š. |  Naše výsledky v PS, Hobbíkách atd.

Celestinová cena 10.07.2011 na 1700 m


Esmiina Pomsta RC
Ida Gordon
Masquerade RC
Rosalie Gordon
Mahagon RC
Andreas Liška
Eclipse In April RC
Filip Mališ (placený jezdec)
Nissie RA
Jiří Fabián
Nixala RA
Samuel Doležal
New Moon In February RC
Lenka Malá (placená jezdkyně)

Dnes se na startu setkalo opět sedm koní. Lidé z ranče nejvíce věřili Nissie, Kiiki z ranče Perla vkládala naděje do Esmiiny Pomsty.
Koně odstartovali přesně ve 14:00. Dopředu se hned hnal New Moon In February s Nissie a Esmiinou Pomstou těsně v závěsu. Všichni tři se velmi špatně vodí a jejich jezdci musí spoléhat na to, že vydrží se silami stylem start - cíl. Na čtvrtém a pátem místě běželi bok po boku sourozenci Mahagon a Masquerade. Nixala se Samuleme Doležalem a Eclpise In April s Filipem Mališem pole uzavírali.
V půlce dostihu už byli Nissie, New Moon a Esmiina Pomsta téměř pátnáct délek před zbytkem pole. Jejich umístění se neustále střídala. 500 metrů před cíle vedoucí trojici začali docházet síly. Rosalie Gordon Masquarde pustila vpřed a klisna rychle stahovala náskok. O dvě stě metrů dál už se začal dotahovat i Mahagon. 100 metrů před cílem se ještě stále držel na špici New Moon s Lenkou Malou v sedle, ale Nissie a Esmiina Pomsta se rychle propadaly. Naopak se rychle dostávala dopředu dvojice strakatých plnokrevníků Mahagon a Masqarade. Lenka Malá se pokusila z New Moona vyždímat ještě zbytek energie a tak proběhl startem na prvním místě. O půl délky za ním s rozdílem hlavy doběhli Masquarde a Mahagon. Čtvrtá doběhla Eclipse In April téměř hlava hlava s Mahagonem. Pátá proběhla cílem Nixala o delku za Eclipse. Půl deélku za Nixalou skončila Esmiina Pomsta a sedmá Nissie doběhla až o více jak délku za Pomstou.

Body, které získali koně do šampionátu:
Jméno koně
ČasBody
New Moon In February RC
1:47,4557
Masquerade RC
1:47,816
Mahagon RC
1:47,8345
Eclipse In April RC
1:47,844
Nixala RA
1:48,7373
Esmiina Pomsta RC
1:48,862
Nissie RC
1:49,4351

Startovní listina pro příští neděli. Tentokrát se až na jednoho koně zúčastní všichni z ranče Celestin. Zúčastní se dokonce i dvě naše nová klisny, která přijedou teprve v úterý. Komu fandíte?


RLM Tamed Spirit
Kateřina Nováková
Temná Bouře RC
Rosalie Gordon
Temná Královna RC
Andreas Liška
Temný Pán RC
Filip Mališ (placený jezdec)
Panacan RC
Ida Gordon
Buckingham RC
Michael Černý (placený jezdec)
Pat's White Heat RC
Lenka Malá (placená jezdkyně)

Novinky 08.07.2011

8. července 2011 v 21:36 | Jana Š. |  Novinky
Ahoj.
Některé z váš už vědí, že jsem od 01.07.2011 nastoupila do práce (konečně). To zároveň znamená, že mám na web podstatně méně času, ale když to jde, přednastavuju S/D a profily. Ráno vstávám ve 4:30, přijíždím domů těsně před 16:00, poklidím, navečeřím se, postarám se o šneky, něco málo udělám na netu a v osm úplně mrtvá padám do postele.
Počítám s tím, že se to časem zlepší - přece jen nejsem zvyklá vstávat tak brzy :-D Ale práce je v pohodě. Učím se rychle a moc mě baví :-)

No a teď ještě k nějakým real novinkám k ranči (později tu bude "virtuální" článek k novinkám :-)).
12. nebo 13.07. - podle funkčnosti pošty - by od TH mělo dorazit několik nových přírustků.
1. Stablemates Horse Family Painting Kit - set tří SM - klisny, hřebce a hříběte - k namalování. Byť jsou to moldy warmbloodů, myslím, že se docela dobře hodí na A1/1. Klisnu namaluji podle Pat's White Heat (splash hnědka), hřebce podle Frodena (tmavý světlohřívý ryzák) a hříbě podle Palefaceho (hnědák, který má cca polovinu hlavy bílou).
2. Bonanza Stablemates Ponderosa Ranch - stáj, 4 jezdci, 4 koně, kráva, tele, kolie (bude už druhá u nás), ohradník ... Jsem zvědavá, jestli tam bude i ten býk. Je nádherný. Vím, že jsou koně i postavy podle seriálu, ale na 99,9% se u mě původními jmény jmenovat nebudou. Hlavně počítám s tím, že koně na moldu klisen skutečně klisnami budou.
3. Saddle Up Eva Classic Rider - Poslední nový přírustek bude classic jezdkyně - u mě jí bude tak 12-13 let. Jméno Eva jí asi nechám. Chtěla bych zkusit háčkovat i na classic jezdkyně, i když přiznávám, že teď na to není čas ani nálada.

A koncem měsíce na Ametyst a Celestin dorazí ještě dva koně. První bude RKS FS Azalien Afas arabský hřebeček po RKS FS Amanti Kire z RKS FS Asami Arancia. Je to vybělující bělouš. Zúčastnil se na našem ranči II. Svodu modelů arabských plnokrevníků. V hlasování diváků byl na druhém místě společně s Famousem, podle poroty skončil na pátém místě ze sedmi. Pro začátek to není tak zlé :-)
Jméno mu necháme, jen za ním přibude zkratka RA (ranch Ametyst). Bude se tedy jmenovat RKS FS Azalien Afas RA.
Druhým koněm bude překrásný rabicano hnědák RKS FS Maghrib El Tamarishek. I on už má za sebou soutěž. Tentokrát třetí místo v PS u Silvery. Možná i víc - to vše budu zjišťovat od Horseen. Pokud ještě nemá rodiče, budu je hledat. I jemu jméno zůstane - přidám jen zkratku ranče Celestin. Jeho jméno tedy bude RKS FS Maghrib El Tamarishek RC.
Tímto chci Horseen za oba arabské krasavce moc poděkovat. A pokud budeš prodávat dalšího araba - mysli na mě :-D

Drak RA

6. července 2011 v 18:47 | Jana Š.
Značka: OF Schleich S
ranchametystrajče.net

Panacan RC

5. července 2011 v 12:49 | Jana Š.
Značka: OF Breyer stablemates
ranchametystrajče.net

Marcy RC

4. července 2011 v 20:53 | Jana Š.
Značka: OF Breyer Stablemates
ranchametystrajče.net

Mě to opravdu nevadí

4. července 2011 v 17:19 | Jana Š. |  Novinky
Ahoj.
V poslední době se mi sešly dva podobné dotazy.
První byl od Lin, zda mi nevadí, když někdy vypíše seznam své sbírky stejným stylem jako to mám já.
Druhý dotaz vznesla Sii, zda mi nevadí, když použije v soutěži stejný systém hodnocení jako používám já (např. v SMAP) - tedy současné hodnocení diváky a porotou.

Holky tenhle článek je pro Vás i pro všechny ostatní.
Jsem ráda, že jste se zeptaly, přesto - nemám v žádném případě důvod Vám zakazovat, abyste použily něco z toho co používám já (tedy samozřejmě až na mé fotky a mnou vymyšlené texty).
Vím, že někteří lidé jsou na to háklaví, ale když někdo okopíruje můj styl soutěže (nakonec i pár hobbíků proběhlo i na jiných webech), nebo okopčí nějakou tabulku, ale dá tam vlastní údaje - tak mi to opravdu nevadí. Spíš mě ještě potěší, že byl můj nápad na tolik dobrý, že se někomu zálíbil a nechá se jím inspirovat :-)

Takže shrnutí:
Fotky, texty - NEKOPÍROVAT
Styl soutěží, tabulky (kam doplníte vlastní údaje) - klidně KOPÍRUJTE

Ramona RA
ranchametystrajče.net

Mahagon

3. července 2011 v 20:47 | Jana Š.
Značka: OF Breyer Stablemates
ranchametystrajče.net

Ametystová cena 03.07.2011

3. července 2011 v 14:00 | Jana Š. |  Naše výsledky v PS, Hobbíkách atd.

Dnes se uskutečnil první dostih ze série o Nejlepšího A1/1 2011 na 1600 m.

Startující:
RLM VampýrkaKateřina Nováková
RLM Vampire PatriciaValentýna Kollerová
RLM Seattle Slew Ametyst's StarPetr Novák
RLM Lerak Ametyst's Runner
Esma Zubair
James RC
Ida Gordon
Marcy RC
Rosalie Gordon
Esme RC
Andrea Liška

Ze startovních boxů jako první vyrazila Vampýrka a Esme. James se v boxu trochu opozdil. V prvních desítkách metrů se dostih zdál dost vyrovnaný. Dopředu se, ale vehemntně pokoušela dostat Vampire Patricia s Valentýnou Kolerovou. Ta měla plné ruce práce, aby ji udržela vzadu a šetřila tak její síly. V polovině dostihu vedla Vampýrka o pět délek, na druhé pozici byl James, třetí Seattle Slew a čtvrtá Esme.
Šest set metrů před cílem Valentýna Kollerová pustila Vampire Patrícii dopředu. Rychle předběhla všechny koně a začala se dotahovat i na Vampýrku s Katkou Novákovou, která začala pomalu ztrácet síly. Čtyřista metrů před cílem se vydal dopředu také Seattle Slew s Petrem Novákem, který celou dobu šetřil síly vzadu.
Jako první proběhla cílem s jednodélkovým náskokem Vampire Patricia před svým otcem Seattle Slewem. Třetí dokončila Esme, jen o čtvrt délky před Lerakem. Pátý doběhl James, šestý Marcy a poslední Vampýrka.

Jméno koněČasBody
RLM Vampire Patricia1:33,0277
RLM Seattle Slew Ametyst's Star
1:33,3346
Esme RC
1:33,575
RLM Lerak Ametyst's Runner
1:33,5844
James RC
1:33,7713
Marcy RC
1:34,2512
RLM Vampýrka1:34,4331

Startovní listina pro příští týden:

Esmiina Pomsta RC
Ida Gordon
Masquarde RC
Rosalie Gordon
Mahagon RC
Andreas Liška
Eclipse In April RC
Filip Mališ (placený jezdec)
Nissie RA
Jiří Fabián
Nixala RA
Samuel Doležal
New Moon In February RC
Lenka Malá (placená jezdkyně)

Komu fandíte?

King Of Wind RC

2. července 2011 v 20:40 | Jana Š.
Značka: OF Breyer stablemates
ranchametystrajče.net

O nejlepšího plnokrevníka RACLM 2011

2. července 2011 v 20:27 | Jana Š. |  Novinky
Po delší době jsem se rozhodla uspořádat dostihy výhradně pro koně z našich třech rančů.
Zúčastní se všichni angličtí plnokrevníci starší tří let.

Za ranch Long Mile
RLM Vampýrka
RLM Vampire Patricia
RLM Seattle Slew Ametyst's Star
RLM Lerak Ametyst's Runner
RLM Tamed Spirit
Za ranch Celestin
James RC
Marcy RC
Esme RC
Esmiina Pomsta RC
Masquarde RC
Mahagon RC
Eclipse In April RC
New Moon In February RC
Temná Bouře RC
Temná Královna RC
Temný Pán RC
Panacan RC
King Of Wind RC
Buckingham RC (na RC dorazí po 11.07.2011)
Pat's White Heat RC (na RC dorazí po 11.07.2011)
Frodeno RC (na RC dorazí po 11.07.2011)
Za ranč Ametyst
Nissie RA
Nixala RA
Drak RA

Dvanáct nedělí po sobě se uskuteční dostihy jichž se zúčastní 3 - 7 koní. Každý z koní se zúčastní tří dostihů.
Za každé místo dostane kůň určitý počet bodů.
Všichni koně, kteří získají 15 a více bodů se zúčastní ještě 3 dostihů v rozmezí tří týdnů. Nejlepší kůň pak získá titul Nejlepší anglický plnokrevník RACLM roku 2011.

Temný Pán RC

2. července 2011 v 12:55 | Jana Š.
Značka: OF Breyer stablemates
ranchametystrajče.net

James RC

1. července 2011 v 20:21 | Jana Š.
Značka: OF Breyer stablemates
ranchametystrajče.net

Statistika sbírky

1. července 2011 v 0:00 | Jana Š.
Prvně na tomto webu zveřejním statistiku své sbírky. Do SCH jsou zahrnuty též zebry.
Tuto statistiku budu zveřejňovat každého půl roku. Jen mě mrzí, že si ji nevedu už od začátku sbírky.

Počet koní/zeber ve sbírce k 01.07.2011: 334
Počet plemen ve sbírce k 01.07.2011: 61

Zastoupení značek v mé sbírce k 01.07.2011:

Breyer Classic14
Breyer Mini Whinies1
Breyer Stablemates84
Breyer Traditional37
Bullyland44
ColectA4
Grand Champions1
Papo32
Peter stone3
Safari3
Schleich S111
Celkem:334

Nejpočetnější plemena ve sbírce k 01.07.2011:

Anglický plnokrevník27
Arabský plnokrevník23
Appaloossa19
Paint horse18
Andaluský kůň16
Fríský kůň15
Mustang15
Shirský kůň13
Hannoverský kůň10
Quarter Horse10

Zastoupení pohlaví ve sbírce k 01.07.2011:

KlisnyHřebciValašiKlisničkyHřebečci
100111574618
Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu a hlupák ze všech stran