Nedívejte se při jízdě na svého koně...ty uši mu skutečně neupadnou.


S/D list - neustále přidávám další plemena
Ranch Ametyst (Schleich S a spol.)
Ranch Celestin (Breyer stablemates a MW)


ŽÁDNÝ Z MÝCH KONÍ !!!NENÍ!!! NA PRDOEJ!

Říjen 2011

Breyer Competiton 2011

18. října 2011 v 17:10 | Jana Š. |  Live Show
Konečně přináším report ze soboty 15.10.2011. Na Hůrce se konala Live Show nazvaná Breyer Competition 2011. Jejími pořadatelkami byly Bebetka a Vivi.
Začátek akce byl naplánován na 13:00, ale trochu se to protáhlo. Ve výsledku to však vůbec nevadilo.
Nejprve jsme si daly oběd - řízek s hranolkami - a pak se mohlo jít na vystavování Bylo nás tam (myslím) 16 včetně pořadatelek, ale přišlo mi, že koní dorazilo celkem dost.
Byť jsem nejprve dost váhala vzala jsem s sebou našeho nového PS hřebce Baha Gohara. Dost mě překvapily reakce ostatních, neboť jich dost říkalo, že se jim lbí, některé se nebyly sto rozhodnout zda se jim líbí či ne a zase jiní říkali, že na živo se jim líbit začal zatímco na fotkách se jim nelíbil. Gohar je prostě kouzelný. :-)
Nepamatuji si jak přesně šly kategorie za sebou, ale snad to budu mít správně (vypisuji jen ty, kde jsem měla koně). Nejprve byli arabové PS. Tam jsem měla již zmíněného Baha Gohara. Po tom co jsem o něm slyšela od ostatních jsem doufala v jeho umístění a on dokonce vyhrál! Moc mě tím potěšil a postoupil do "rozstřelu" PS. Další kategorií byly PS Others tam byl mamčiný Clover Quarterfoil (alias Čtyřlístek). Samozřejmě nevyhrál - jak jinak - ale umístil se na krásném třetím místě. Zatím se na všech LS kde byl umístil, ale nikdy neukořistil první místo. Asi se mu to ani nikdy nepovede, ale proč to nezkoušet? :-)
V této kategorii vyhrál Sunny od Steep. Sveld pak boj s Baha Goharem. Myslím, že rozhodovala Bebetka a bylo to pro ni dost těžké. Nakonec žlutou kokardu získal Sunny a Baha má bílou. Šikula :-)
Další třída, kde jsme měli koně byla Breyer Lights. Tady byl jako obvykle Platýs a jako obvykle bez úspěchu. Možná ho vezmu ještě na listopadovou akci a pak už ho brát nebudu. Je šikovný na photshow, ale v LS se mu nedaří. Asi je už moc okoukaný.
Pak proběhlo několik kategorií, kde jsem žádného koně neměla až přišly na řadu OF SCH. Zde už jsem měla jednoho z letošních nováčků - chladnokrevníka z roku 1999 Brown Coala. Nijak jsem nepočítala s tím, že by se umístil, ale on dokonce vyhrál!
Pak začali CM třídy. V tradi ani v classic jsem nikoho neměla, ale v MW se objevila moje jediná mini kobylka - Impressive Fashion - a byla druhá!
V CM SCH jsme měly největší zastoupení - arabskou rodinku Muntasira, Haanock (s ní mi pomáhala Lin) a Hanifu. Největší naděje jsem vkládala v Muntasira a případně Hanifu (promiň Lin), ale nakonec vyhrála Hanka, která měla ohlávku a vodítko, které vyhrál Brown Coal v OF SCH. Krom Haanock se překvapivě ještě na třetím místě umístila Hanifa, takže tuhle kategorii jsme trošku "vyžrali".
Hanifa pak postoupila do "rozstřelu" všech CM, kde získala krásné třetí místo a červenou kokardu.
A poslední kategorii, kde jsme měli koně bylo Performance. Původně jsme měly být ve westernu, ale nakonec bylo všechno performance spojené. Zde byl opět Čtyřlístek s postrojem od Péti a s naším novým jezdcem Miroslavem Hofamanem. A jak dopadli? Opět třetí.
Myslím, že mamka je jediná v ČR, která na Ls přijela pouze s jedním koněm a získala hned 2 umístění :-D
Brown Coal se dostal ještě do boje o All Around Championa, ale zde už úspěch neměl.
I tak jsem maximálně spokojená. Získala jsme (včetně mamčiného Čtyřlístka) 7 stuh a 3 kokardy, což je zatím náš největší úspěch na LS.
Celkově se mi BC 2011 moc líbila a doufám, že se za rok uskuteční znovu. Obě s mamkou moc děkujme za uspořádání.
A teď je u asi čas na fotky, že?

Naši umístění :-)

Dostihový set od Petry

13. října 2011 v 19:29 | Jana Š. |  Postroje a vybavení
Uzdečka
Sedlo

Anglický set od Petry

12. října 2011 v 19:18 | Jana Š. |  Postroje a vybavení
Uzdečka - spíš pro koně s větší hlavou. Nánosník a čelenka jsou PS arabům dost volné.
Sedlo
Modrá podsedlovka

Postroje z ALS

12. října 2011 v 19:12 | Jana Š. |  Postroje a vybavení
Na ALS jsem si koupila několik set, prtože sice mám vlastní vybavení, ale vzhledem k žluté barvě, nevypadá ani trochu reálně. A tak jsem si pořídila od Petry dostihový set, ještě jeden anglický set (už na CLS jsem si jeden brala) tentokrát bez chráničů, westernový set a pak od Péti také jeden westernový. Ještě zvažuji jeden westernový a jeden anglický, ale uvidíme časem.
Vzhledem k tomu, že opět nějak nestíhám,přednastavím s každým setem několik fotek. Budu ráda, když napíšete, jak se vám líbí :-)

RLM Chub's Bait Of Autumn Show

6. října 2011 v 7:00 | Jana Š.
OF Breyer Traditional Chub
ranchametystrajče.net

Chub

5. října 2011 v 22:19 | Jana Š. |  Novinky
Na náš ranč dorazil neplánovaně nový koník, o čemž jste si mohly přečíst v přechozím článku.
Pravdou je Chub nikdy nebyl můj favorit. Prostě kůň, který není tak špatný, ale nic po čem bych toužila.
Něco jiného to bylo ale s mamkou, které se líbil už od chvíle, kdy jsem jí ho ukázala jako novinku 2011 a ještě ani nebylo jisté, že v ČR vůbec bude. Po objednání Wardy však nabyla dojmu, že letos za moedly utratila dost a dalšího koně si objednávat nebude.
Když jsem ho dovezla v neděli domů, byla z něj mamka nadšená. Nechala jsem ho v krabici a vybalila ho až v pondělí ráno - a dost mě překvapil.
1. Má nádhernou hlavičku. Pravda, oči by mohly být hezčí. Alespoň náznak bělma by byl fajn, ale i tak je hlavička děsně roztomilá. Čím víc jsem si ho prohlížela, tím víc se začal líbit i mě.
2. Není to mold hřebce či valacha, ale klisny.

Jsem moc ráda, že se ke mě tenhle koník dostal, protože, byť je to starý mold, když mu dáte šanci a prohlédnete si ho pořádně zblízka určitě vás zaujme.
Mimochodem, vítě, že Chub znamená Tloušť? Tedy Jelec tloušť což je druh ryby. Když zadáte Chub na google v obrázcích zobrazí se ovšem i fotky tlustých mužů (nedoporučuji to zkoušet :-D). Vzhledem k mohutnosti moldu se k němu tohle jméno fakt hodí.

No, takže Chub se u mě bude jmenovat Chub's Bait of Autmn Show - podle překladače to znamená Tloušť je Návnada na Podzimní Show :-D
Tak, že by na příští podzimní Show vyrazil? :-D Každopádně já téhle kobylce říkám Bait - tedy Návnada - a bude to matka našeho Chocolate Jaspera. Je to už druhá quarter klisna na RLM.

Co na tenhle mold říkáte? Měli jste možnost ho vidět i na živo a změnit názor?
Mít ho ve sbírce rozhodně stojí za to. Což mi připomíná, že musím poděkovat App, že ho vyhrála sama pro sebe a tak se dostal ke mě :-D

Jinak kdo neví, Chub se ke mě dostal jako odměna za porotcování na ALS, za což ještě jednou moc díky

Naše tlustá kráska Bait :-)
ranchametystrajče.net

ALS 2011

3. října 2011 v 22:07 | Jana Š. |  Live Show
V neděli 02.10.2011 jsem v 7:00 vyrazila z Florence směr Brno.
Chtěla jsem vyrazit dřív, ale nejsem přímo z Prahy a první bus mi jel až v 5:49, takže jsem neměla šanci chytit bus do Brna dřív než v sedm. V Brně jsem byla krátce před 9:45 a aniž bych bloudila, dorazila jsem něco málo po 10:30 na ALS.
Paní Sládková říkala, že už byla nervozní, zda vůbec dorazím, vzhledem k tomu, že jsem měla porotocovat SM kategorie.
Tím, že bohužel nemohla dorazit Lin, přebrala jsem ještě některé její kategorie.
Už ani nevím, které všechny jsem hodnotila, ale bylo to opravdu těžké. Obzlášť CM tradi drafty, kteří byli všichni opravdu nádherní a rozhodnout byla fakt fuška.
Na ALS přišla také paní Vlčková, která přinesla 4 opravdu krásná PSka. Šedého drafta, šedou klisnu a hřebce araby (hřebec měl uši do zadu) a světlého ryzáka araba, který měl dokonce vyceněné zuby! Tyhle dva šklebíci se mi líbili nejvíc - jsou prostě dokonalý a příští rok bych si nějakého "šklíbu" chtěla pořídit, ale uvidím jak to všechno ještě bude.
Moje ekipa čítala 5 koní. Zúčastnili se RLM Shabah Al Sahra (PS arab); RLM Clover Quarterfoil (PS morab); RLM Plata Diamante (BH Alboroso); RLM Georgia ( BH morganka) a RLM Tabby's Amber (BH mustang klisnička z nového Cloud Legacy setu). Měly se ještě zúčastnit CM shire klisny Wandemere Maya a Wandemere Brigadýrka, ale bohužel nedorazily. Snad je budu moci vzít alespoň na BC, kam se rozhodně chystám.
Z mých koní se umístil zrovna kůň, který není můj, ale mamky :-D Čtvré místo a stužku si v PS Others odnesl Clover Quarterfoil alis Čtyřlístek. Je to náš šikulka. Zúčastnil se už 3 LS a vždy se umístil do 5. místa :-)
Tedy konkrétně CLS 5. místo; CSE 2.místo a ALS 4. místo.
Absolutním vítězem se stal kůň, kterému jsem fandila nejvíc - tedy největší favority jsem měla dva šklebícího se ryzáčka a šedáčka, oba od paní Vlčkové. A vyhrál šedáček jménem Doberge.
ranchametystrajče.net
Na druhém místě skončila Pandora od Appy a na třetím Element od Moni. Mimochodem - volba sběratelů dopadla úplně stejně!

Jsem moc ráda, že jsem Vás všechny opět viděla a některé nové poznala, i když tím, že jsem přijela později jsem moc času neměla. Na příští rok plánuju ukecat někoho na odvoz autem, nebo jet vlakem. Chci vzít Bahu Gohara a možná i Wardah. A kdo ví, kdo příští rok ještě dorazí.
V neposlední řadě chci ještě jednou poděkovat Appě za ohlávku, kterou jsem dostala, Petře a Petře za úžasné sety, které jsem si od nich koupila a paní Sládkové za Chuba, které jsem dostala za pomoc.
A největší poděkování nakonec patří Appě a jejím rodičům, za to, že takovouhle akci uspořádali. Bylo to úžasné a moc doufám, že příští rok bude znovu.
Na závěr přidávám odkaz na lbum z ALS, ale moc fotek nečekejte: http://ranchametyst.rajce.idnes.cz/02.10.2011/
Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu a hlupák ze všech stran