Nedívejte se při jízdě na svého koně...ty uši mu skutečně neupadnou.


S/D list - neustále přidávám další plemena
Ranch Ametyst (Schleich S a spol.)
Ranch Celestin (Breyer stablemates a MW)


ŽÁDNÝ Z MÝCH KONÍ !!!NENÍ!!! NA PRDOEJ!

Únor 2012

Jsem cvok ...

27. února 2012 v 16:52 | Jana Š. |  Novinky
A je to tady.
Novoroční předsevzetí je v prachu.
Letos jsem nechtěla kupovat žádné modely až na novinky SCH a BH appaloossata (+přijede Rainbow) :-)
Pak se objevil problém s TH. Chvíli jsem odolávala - a vydrželo mi to do okamžiku, kdy jsem o tom řekla mamce a ona prohlásila, že si tedy jednoho objedná. Tak když už máme platit poštovné, tak ať jedou alespoň 2 koně, že :-D
Koně, kterého vybrala mamka, jsem chtěla, ale byl by už třetí na tomto moldu (mém asi nejoblíbenějším), takže jsem odolávala. No a mamka to rozčísla. Ale napadlo mě pro kobču dokonalé jméno, takže chci mamku ukecat ať jí ho můžu dát já (byť je její) a ona ho vybere pro mého hřebce.
Kůň, kterého jsem si vybrala já je ... zvláštní. Chtěla jsem ho, ale na druhou stranu se mi nelíbil. Já pořád nevím co si o něm mám myslet, ale už to, že je to arab je velké plus. Sice ho má skoro každý, ale co na tom. :-)
Navíc mám v záloze několik pěkných arabských jmen, takže bude mít mamča z čeho vybírat :-D
Oba koně asi udělám hodně staré, kvůli rodokmenům. Měli by dorazit zítra, tak snad pošta nezklame :-)

Krom toho chci také upozornit, že proběhne extra velká rekonstrukce, takže je možné, že některé odkazy či rubriky nebudou nějakou odbu fungovat/budou prázdné.

PS. Tipnete si jací koně na ranč dorazí?

23.02.2012

23. února 2012 v 18:37 | Jana Š. |  Novinky

Pokud se Vám nechce číst vše, přečtěte si, prosím, alespoň bod 4. Je DŮLEŽITÝ pro ty co jedou s PS Standard araby na CLS!!!


Ahoj všichni.
Nějak nevím co napsat.
Tenhe týden je toho dost na co bych chtěla reagovat, ale nechci, aby to bylo špatně pochopeno.
Tak začnu postupně:
1. V pondělí jsem se dozvěděla smutnou zprávu. V pražské zoo jedna z kobyl ukopala hříbě převaláčka. Ještě se ségrou jsme ho v sobotu fotily - a zrovna ho a jeho matku druhá klisna napadla. Jak chuděrka pištělo :-( Takový zvuk jsem nikdy neslyšela. Říkají, že s tím nešlo nic dělat. Že si klisny musely vyjasnit místo v hierarchii stáda, ale moc mě mrzí, že to odskákalo hříbě. :-(
2. Trinity Holdings zřejmě končí. Rozhodne se v červnu. Takže druhá špatná zpráva v jednom týdnu. Moc, moc si přeju, aby vydrželo, byť by třeba dováželi jen jednu várku za rok. Objednávat koně z Německa se mi fakt nechce. Pochybuji totiž, že by Sládkovi měly náladu nás zásobovat po kouskách jako dřív - to nemyslím zle, ale určitě by to bylo dost náročné. Zvlášť když by se dováželo větší množství koní. I když kdo ví, třeba by to naopak bylo snažší než vést eshop.
Chápu, že s financemi je to nahnuté a mít je "uskladněné" v neprodaných koních je dlouhodobě neúnosné.
Navíc mi přijde, že sběratelství v poslední době "vymírá". Hodně lidí přestává sbírat nebo sbírá méně. Ať už z důvodu financí nebo proto, že z kvanitiy přešly na kvalitu a tak si kupují jen koně, kteří se jim opravdu líbí a třebas i dražší.
Taky se hodně lidí pouští více do Stoneho než Breyera, a dost lidí si objednává z Německa, byť i zde jsou/budou tyto modely dostupné.
Opět nechci nikoho naštvat. Je každého věc od koho a co objednává. Ani já si do toho od nikoho kecat nenechám ;-)
Přiznávám, že patřím mezi ty, kteří dávají přenost kvalitě - letos plánuji koupi zatím jen 2-3 koní + Treasure Hunt budou-li.
Navíc letos budu investovat do něčeho jiného. Snad to vyjde :-)
3. Článek u App s názvem Co k tomu říct? Kam ten svět spěje?
Bohužel musím plně souhlasit. Vidím to kolem sebe neustále. Zvlášt co se týče čtení. Jedna nejmenovaná osoba v mém okolí je toho zářným příkladem. Dobrá je to blondýna, takže to asi její některé neznalosti omlouvá :-D (Omlouvám se všem chytrým blondýnám ;-D)
Ale bavily jsme se o Stmívání (které miluje) a ptala jsem se na její názor na filmy a knížky. Filmy jsou prý úžasný a knížky? TY VŮBEC NEČETLA. Prý si nebude kazit zážitek z filmů knížkami. To samé i v případě Harryho Pottera. Není to sice ideální "povinná" četba, ale kdo četl HP nebo Twlight ví, že v knížce se dozvíte daleko více věcí a neunikají Vám souvislosti.
Jednu knížku, do níž se zamilovala už čte víc jak půl roku a stále ještě není ani v půlce.
Já vím, je to každého věc, ale přijde mi, že dnes se hodně lidí radši podívá na filmovou verzi (ať je to HP nebo Romeo a Julie), než aby si to přečetli.
Já byla od malička ke čtení vedená, takže jsem v knížkách pořád. I když nemám moc čas, alespoň 2x týdně si najdu 1-2 hodiny kdy si zalezu do vany s horkou vodou a dobrou knížkou (momentálně Čas čarodějnic - nejčastěji však cokoli od Dicka Francise, jehož mám už slušnou "sbírku"). To je hlavní důvod proč mám averzi ke sprchování - nedá se při něm číst :-D, ale tak co se dá dělat, napustit si každý den plnou vanu nemůžu :-( :-D
A když se ještě vrátím k tě znalostem, díváte se někdo na Nikdo není dokonalý? Vždycky mě dostanou ty puberťáci co neví ani základní věci. Všichni takoví samozřejmě nejsou, ale znám jich bohužel dost. Asi se musíme smířit s tím, že tak to prostě je.
Ale upřímě si myslím, že je to z velké části o rodičích. Jak naučí děti "učit se" a nekoukat pořád do PC. Obecně však čas strávený na PC nezavrhuji. Vždycky záleží na tom na jakých stránkách ho trávíte.
4. Odlehčíme. :-)
Mohli byste se mi ozvat vy, kteří budete na CLS vystavovat koně v kategorii Peter Stone Standard Arabian a Peter Stone Standard Arabian Part-Bred? Případně pokud o někom s jistotou víte, že se bude účastnit, napište mi její/jeho jméno.
Jak jste si mohli přečíst na stránce CLS, budu do těchto kategorií dávat ceny - arabské ohlávky pro první místa. O víkendu se do nich chystám konečně pustit. Zítra (doufám :-)) vložím fotky stužek, korálků a "symbolů" + anketu (odpovídat budete do komentářů), jestli mám zvolit korálky, stužky, který symbol ... + barvy
První dvě pak vyrobí a s Lin rozhodneme, která půjde do PSSA a která do PSSAPB.
Všem, kteří se ozvou, že se budou účastnit pak pošlu odkaz na anketku.

Toť vše.
Omlouvám se, pokud se někdo cítí mým článkem dočten. Rozhodně to nevztahuji na všechny lidi. A byla bych moc ráda, kdyby jste se mnou spolupracovaly na ohlávkách.
Tak se mějte krásně - zatím pa

Ukázka ohlávek - v současné době mám vyrobené další dvě a ač sebechvála smrdí, řekla bych, že jsou ještě daleko lepší než tyto
ranchametystrajče.net

RLM WW Maisa El Saghira

16. února 2012 v 15:00 | Jana Š.
OF Breyer Traditional, Make a Wish
ranchametystrajče.net

RLM Nashita bint Amira

15. února 2012 v 15:00 | Jana Š.
OF Breyer Traditional Thunderstorm (Treasure Hunt 2011)
ranchametystrajče.net

RLM Bahiya

14. února 2012 v 15:00 | Jana Š.
OF Breyer Traditional Sunny (Treasure Hunt 2011)
ranchametystrajče.net

RLM Wandamere Brigadira

13. února 2012 v 15:00 | Jana Š.
CM Breyer Traditional Creamsicle
ranchametystrajče.net

RLM Wandamere Maya

12. února 2012 v 17:17 | Jana Š.
CM Breyer Traditional Kong
ranchametystrajče.net

Sáně, sáně - pozor na ně - téměř hotovo

11. února 2012 v 18:00 | Jana Š. |  Postroje a vybavení
Ahoj.
Poslední foto, které se ke mě dostalo.
Sáně už mají téměř kompletní podobu. Polstrování sedaček je hotové, ližiny a trnože jsou na svém místě.
Stačí přidělat oje, zbrousit a nalakovat a jsou připraveny na první vyjížďku.
Co na ně říkáte?
PS. V další fázi se chystá přemlouvání na výrobu dvouspřežních saní a dvou dvouspřežních drožek, kočárů či něčeho takového :-D
Foto v c.č.

Sáně, sáně - pozor na ně - první foto

11. února 2012 v 8:00 | Jana Š. |  Postroje a vybavení
Nějakou dobu bylo ticho po pěšině až jsem v úterý 07.02.2012 brzy ráno napsala bráchovi zda je stihne ještě dokud je sníh. A pak to šlo ráz na ráz. Brácha mi dopoledne volal do práce, že je doma, domluvily jsme matroš a on mi řekl, že si našel na netu ještě další fotky a udělá mi je ještě reálnější než jsem je nakreslila.
Mezi námi - příliš reálně jsem je nenakreslila :-D
Už v úterý večer jsem měla na emailu fotky. chtěl je udělat najednou jenže mu došel materiál.
No každopádně v c.č. se můžet pokochat :-)

Sáně, sáně - pozor na ně - Nákres

10. února 2012 v 18:04 | Jana Š. |  Postroje a vybavení
Ahoj.
Už někdy v listopadu jsem začala koketovat s myšlenkou pořídit si saně za koně velikosti Traditional - a obvzlášť po tom co na ranč dorazila Mája - dcera WW Suki.
Zkoušela jsem přemluvit tátu, zda by mi je nevyřezal. Nemá však k tomu vhodné nástroje a tak mě odkázal na bratra jenž vyřezává a staví RC modely letadel.
Pak jsem to nějak vypustila a když jsem se na to chtěla zeptat před Vánoci, měl brácha problémy v rodině ze strany přítelkyně a nehodilo se to.

V pondělí 30.01.2012 přijel na návštěvu a tak jsem se ho zeptala. Říkal, že to může zkusit a tak jsem mu poslala nákres ...

Nákres v c.č.

NYLS 2012

9. února 2012 v 18:17 | Jana Š. |  Live Show
Tak po velmi, velmi dlouhé době konečně krátký reportík a výsledky z první Live Show CZ roku 2012.
New Year's Live Show pořádaly Pharlap s Anitkou. Uskutečnila se v sobotu 28.01.2012 v Letňanech.
Vstavala jsem v půl sedmé a v 9:15 jsem už na černém Mostě čekala na Lintith a Noe.
Zašli jsme do cukrárny a pak na bus. Těsně před jedenáctou (nebo po?) jsme byly na místě. Sedli jsme si k jednomu stolu a začaly vybalovat. Lin vybalila své poklady Nivu (no dobrá Hermelínka) a neuvěřitelně krásnou airbrush + mohér achalku Egazatch. Samozřejmě tam měla spoustu dalšch nádherných CM - třeba převalskou klisnu nebo dceru Háti Haataru.
Z počátku sice chvíli trvalo než se akce rozjela, ale na druhou stranu jsme měly čas si popovídat.
Nejvíc jsem se asi bavila s Lin (ji a Noe jsem vyzvedávala na Černém Mostě), Elen a Vivi. Snažila jsem se s každým prohodit alespoň pár slov - většinou se hovor točil kolem puntíků :-)
Ale myslím, že se včemi jsme zdaleka nemluvila.
Pak už se to rozjelo, i když je se ze začátku "nudila". V OF kategoriích jsem němala žádné koně, tak jsem okukovala ostatní a zkoušela tipovat vítěze, případně jsem nosila koně Lin.
Když konečně přišly na řadu PS a CMka nevěděla jsem kam dřív skočit :-D
Samozřejmě jsem vkládala velké naděje do puntíků. Bohužel ani jeden nevyhrál, ale umístili se.
A umístění jsme měly hned několik.
Každopádně se musím přiznat, že jsem udělala jednu "hroznou věc". Když se rozhodovalo championech, byli v kategorii CM velkých koní jen dva zástupci - Suki za CM PS + BH classic a tradi othersa "Niva" za CM PS + BH classic a tradi light.
Jenže kokardy byli tři, tak jsem jen tak plácla, ať tedy přizvou ještě druhá místa. V tu chvíli jsem věděla, že se druhá za Suki umístila Mája. Běžala jsem pro ní, když v tom jsem si uvědomila, že i v kategorii light's byl druhý kůň můj - Mareček!
Takže jsem se za holkama vrátila s tím, že je to blbý, ale nakonec to holky rozhodly tak, že vyhrál Hermelín alias Niva, druhá byla Suki, třetí )se zelenou stužkou) Mareček a čtvrtá Mája :-)
Takže byť jsme nevyhráli, jednu stužku jsme si odnesly.
Shrnutí.
Celkem jsme získaly 6x 2. místo, 2x 3.místo, 1x 4.místo a 1x 5. místo + jednu kokradu za Reserve To reserve Championa Custom velkých koní.
Takže i když nebylo žádné vítězství jsem spokojená. ;-)
Seznam našich umístivší se koní:
RLM Ain Wardah Al Sahra - 2.místo Peter Stone Arabians
RLM WW Al Maraam "Carlisle" - 2. místo Custom PS + BH tradi + BH Classic Light
RLM Baha Gohar - 2. místo Performance Western - All; 3.místo Peter Stone Arabians
Haanock RA - 2. místo Schleich Custom
Fawziyaa RA - 2. místo Others Custom
RLM Wandamere Maya - 2. místo Custom PS + BH tradi + BH Classic Others
RLM Clover Quarterfoil - 2. místo Performance Western - Al; 4. místo Peter Stone Stock
Impressive Fashion RC - 5. místo Mini Whinnies Custom

Co se týče druhých míst krom kategorie Peter Stone Arabians a Performance Western - All - byl vždy na prvním místě přede mnou kůň patřící WW ranči :-D

Celkově se mi NYLS moc líbilo, jak místo, tak atmosféra a hodnocení. Jako výhry byly diplomky, stužky, kokardy. Mám dojem, že nyblo moc věcných cen (ale neměla jsem žádné první místo, tak nevím jistě), ale myslím, že to vůbec nevadilo.
Sama jsem si to uvědomila až, když jsem dorazila domů.
Doufám, že všechny následující LS budou minimálně stejně tak dobré jako tato.

Rajče s fotkami z NYLS pro ty co ještě neviděly.

A moji umístivší se miláčci :-)


Tito koně se určitě zúčastní CLS.

Aktualizace Live Shows 2012

9. února 2012 v 16:36 | Jana Š. |  Novinky
Ahoj. Jen blesková novinka
V článku Live Show 2012 jsem aktualizovala termíny Live Show - těch o kterých vím.
Též jsem přidala 3, které jsou v plánu/nebo přeedpokládám, že se budou konat, ale jejich pořadatelé to ještě nepotvrdily.
Black Shadow Of Carlisle RA a Sobola RA
ranchametystrajče.net

ELS 2012

4. února 2012 v 19:51 | Jana Š. |  Earl's Live Show
Zdravím všechny návštěvníky a návštěvnice webu.
Už loni jsem nadhodila, že bych chtěla uskutečnit Live Show. Pak jsem to nějak nechala vyšumět, až se mi v pondělí nebo v úterý ozvala Lin.
Psala o tom, že je trochu megaloman a že by chtěla uskutečnit ještě jednu Live Show - tentokrát v Praze. A vzhledem k tomu, že jsem už byla nalomená, tak jsem nemohla jinak než souhlasit.
Napsala mi to však zákeřně, až někdy kolem 22:00 hodiny, takže jsem si to přečetla až ráno, než jsem šla do práce. A bylo to fakt utrpení, celý den přemýšlet, kde to uskutečnit, kdy a jak se bude LS jmenovat a přitom nemít možnost to s Lin prodiskutovat.
No, přežila jsem a teď si o tom píšeme pořád.Mám zatím vybrané jedno místo, kde by to šlo a jedno, kde se musím nejdřív zeptat, zda by byl pronájem možný. Dále mám rozhozené sítě po známých, tak snad něco objevíme co nejdříve.
Takže KDE se bude LS pořádat?
Zatím není určeno přesné místo, ale bude to na západním konci Prahy - tedy někde kolem Zličína, Luk, možná Řeporyje
KDY?
29.09.2012 - původně Lin chtěla prázdniny, ale vzhledem k tomu, že dost lidí nebude doma, necháme to na poslední sobotu v září.
A JAK se bude jmenovat?
ELS nebo-li Earl's Live Show. Název jsem vybrala já. A i když jsem jich vymyslela několik (některé tedy nebyly myšleny zcela vážně), v zásadě neprošel žádný - ani tenhle. Neboť Lin byla toho názoru, že je nefér vůči mým koním.
Ale jsem se rozhodla, že Earl - jakožto první "velký" Art Resin v ČR si zaslouží být čestným hostem naší LS a ta po něm ponese jméno.

Takže závěrem - ráda bych věděla, kdo by se zúčastnil. Já vím, je to ještě hodně daleko. Na celé LS budeme spolupracovat s Lina též ji budeme společně porotcovat. Samozřejmostí jsou diplomy, kokardy i věcné ceny. V záasadě půjde o podzimní CLS. Alespoň pevně věříme, že se nám společnými silami podaří alespoň stejně dobrá LS jako lin samotné.

Vzhledem k tomu, že Lin nefunguje blog.cz dávám jí zde místo k vlastnímu vyjádření:

Co k tomu má Lin ještě dodat? Že jsem megaloman víte. Že mám Janu Š. velmi ráda a považuji ji nejen za modelovou kamarádku, ale i za velmi dobrou kamarádku celkově také víte. V České republice se pořádání LS velmi rozšiřuje a já bych ráda nabídla ještě jednu LS, stejně kvalitní jako je CLS. Jsem strašně ráda, že na ní můžu spolupracovat právě s Janou a věřím, že se vám tam také bude líbit. Praha je takový zlatý střed republiky a pro vás velmi dobře dojízdný, tak doufám, že se zúčastníte v hojném počtu! Snad je to vše? :)

Nevím co napsat :D

Earl of Sandwich - jehož jméno nese naše společná Live Show. Foto by Lintith


Omluva

4. února 2012 v 13:30 | Jana Š. |  Novinky
Ahoj. Moc se omlouvám, že jsem tu dlouho nebyla, ale chystám teď tři velké "projekty", takže nějak PC nezvládám.
První je příprava III. ročníku SMAP a I. ročníku SMAPB (tedy svod modelů arabský plnokrevníků a svod modelů arabian part-bred).
Druhá věc je, že vyrabím jednu šílenost na CLS. Netuším jak to dopadn,e prsty už mám rozpíchané a to jsem ještě ani pořádně nezačaala :-D no, jsem na to fakt zvědavá :-D
A třetí věc je přísně tajná. Dozvíte se o ní až po CLS, nejspíš.
To je prozatím vše. Pokusím se dokopat k článku o NYLS a o koních co pojedou na CLS.
Tak zatím ahoj
Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu a hlupák ze všech stran