Nedívejte se při jízdě na svého koně...ty uši mu skutečně neupadnou.


S/D list - neustále přidávám další plemena
Ranch Ametyst (Schleich S a spol.)
Ranch Celestin (Breyer stablemates a MW)


ŽÁDNÝ Z MÝCH KONÍ !!!NENÍ!!! NA PRDOEJ!

Jak na to ...

Malování

23. června 2011 v 18:31 | Jana Š.
Ani z ranče Pampeliška se mě ptala jak přemalovávám.
A tak jsem se rozhodla o tom napsat článek.
První kůň, kterého jsem malovala byla na přelomu roku 2007/2008. Byla to arabka SCH.
Malovala jsem ji akrylovkami a podle toho taky vypadala. Byla jsem z ní nadšená, ale zpětně uznávám, že nebyla nic extra.

Namira RA v původním "kožíšku". Nyní je z ní tečkovaná bělka (což vzniklo čistě oškrábáním černé barvy) a vypadá mnohem lépe.
ranchametystrajče.net
ranchametystrajče.net
Od té doby jsem už namalovala několik koní a někdy od konce roku 2009 jsem začala koketovat i se stínováním. V něm mám stále co dohánět.
SCH percheronka Bella Rosa RA stínovaná měkkou tužkou. Můj první pokus.
ranchametystrajče.net
V současné době po "kurzu" u Lin už jsem přišla na to, jak malovat lépe.
Takže co budeme potřebovat:
1. Kvalitní akrylovky. Dřív jsem používala klasické školní, ale děsivě lepí a navíc pomalu, ale jistě zjišťuji, že i po přelakování, se začnou po nějaké době (cca 3 roky) loupat. Chci zkusit ještě jednou přelakovat, protože je mi líto koně oškrabávat. Čímž se dostávám k další vadě - běžným odlakovačem nejdou odlakovat.
Nyní jsem začala používat akrylové barvy Pébéo. 100 ml stojí 85 Kč, ale kryjí tak dobře, že stačí 2 vrstvy, takže vydrží opravdu dlouho a vyplatí se mnohem víc než běžné akrylovky. Nehledě na to, že jdou odlakovat, nelepí a neloupou se.
2. Štětce. Jaké štětce si pořídit záleží na velikosti koně, kterého malujete. Je jasné, že na tradíka budete potřebovat větší štětec (zvlášť na velké plochy) než na SM či SCH. Mám hodně štětců ze setů od Breyera, ale v současné době nejvíce využívám štětec z pravých štětin velikosti 2 (11 Kč), který mi přijde nejlepší na malé koně. Je pravda, že na oči a kopyta by se hodila velikost 1, ale na tu budu teprve šetřit - stojí totiž od 38 do 255 Kč a prý se velmi rychle zničí.
3. Pastely, uhel, měkká tužka, akvarelové pastelky - Všechny tyto věci jdou použít na stínování koní. Akvarelovou tužku jsem ještě nezkoušela (ale doma ji už mám). Nejvíce využívám pastely a uhel. Pastel je dobré nejprve rozdrtit (potřebné množství) a po té nanášet měkkým, chlupatým štětcem. To jsem zjistila teprve nedávno (děkuju Lintith), takže třeba hříbátko má udělaný čumáček tímto způsobem.
4. Tempery - Tempery v žádném případě nepoužívejte na celého koně (začnou se loupat během pár dní nejdéle týdnů). Akrylovky jsou mnohem lepší. Ale ve chvíli kdy používáte akrylovky Pébéo (kupují se po jedné barvě) se příliš nevyplatí koupit si např.: červenou a žlutou na míchání tělové barvy, když ji (alespoň většina z nás) využívá jen zřídka. Takže pokud potřebujete "tělovou" barvu na kopyta běloušů či k nožkám s bílými znaky, je dobré využít je.
Já osobně ji dělám smícháním žluté a červené tempery s bílou akrylovkou. Přidáním bílé zesvětlíte, přidáním červené, žluté či obou ztmavíte. Míchala jsem ji poprvé a v celku se povedla, i když mohla být krapet světlejší (můžete vidět v článku v Novinkách na kopytech pintabianského hříběte).
5. Lak, fixátor - Od samého začátku mého CMkování používám k zafixování barev autolak (Car's Rallye-Klarlack Dupli Color). Navedl mě k tomu brácha, který staví RC letadla, takže je též maluje a barvy fixuje právě autolakem. Na fotce níže je jiný. Ten jsem si koupila nedávno a teprve ho budu zkoušet.
6. Lak na nehty - Ten používám též skoro od začátku, když jsem si po pečlivém prohlížení SCH modelů všimla, že některé mají lakovaný vnitřek nozder a oči kvůli lesku. Lak na nehty (čirý) používám až po nastříkání a zaschnutí autolaku pouze na oči, vnitřek nozder a na kopyta.

To je asi vše co bych k mému malování napsala. Jestli se chcete na něco zeptat, klidně se ptejte. I když většina z Vás už určitě nějakou tu zkušenosti s CMkováním má :-)

Na fotce níže vidíte mou výbavu. Čirý autolak a lak na nehty, pastely, akrylovky Pébéo (ty vysoké); klasické akrylovky (které jsem však už zavrhla), tempery na barevné detaily, barvy od Breyera (které mi zbyly z activity setu) a několik štětců.


Houpací křeslo

28. října 2010 v 13:10 | Jana Š.
Houpací křeslo
To, které jste viděli na fotce klubovny jsem sice nevyráběla já, ale je snadné ho vyrobit. Výroba trvá cca 3-4 hodiny, podle toho jak velké množství lepidla použijete.Když Vám "ujede" ruka a dáte ho tam víc, bude to trvat déle.

Co potřebujete:
  • 21 - 22 dřevěných kolíčků na prádlo
  • lepidlo, které lze použít i na dřevo. Já použila lepidlo Herkules. Teoreticky lze použít i tavnou pistoli, ale nezkoušela jsem. Navíc na "vyplnění" spár se hodí spíše lepidlo.
  • noviny nebo papír, ať nic neupatláte :-) Opěradlo je pak vhodné lepit na povrchu, ze kterého ho snadno odloupnete (desky tvrdého sešitu, kousek nějakého igelity).
  • Silnou gumičku nebo kousek silnější bavlnky či provázku na zpevnění
Pracovní postup:
  • Pokud si nepamatujete jak přesně křeslo vypadá, vytiskněte si obrázky nebo pracujte poblíž počítače, aby jste mohli kouknout.

Nová rubrika

18. října 2010 v 20:46 | Jana Š.
Stále mě přemlouváte, ať začnu vyrábět věcičky na prodej, ale to opravdu nemám v plánu. Pokud už je někdo bude mít, tak leda jako dárek, k Vánocům, narozeninám apod. Platit si za to nenechám. 
A tak jsem se rozhodla, začít vkládat návody na moje "výrobky". Nevadí mi, když budete kopírovat. Stejně nikdy nebudou úplně stejné jako dělám já.
Snad budu psát dostatečně pochopitelně. Pokud se někdo do některé z věciček pustí, byla bych ráda, kdyby mi sem pak dal odkaz na výsledek.
Jsem opravdu zvědavá, jak se Vám bude dařit :-)

Postupy, které tu budou jsou např.: na křeslo nebo svetr na fotce níže.
ranchametystrajče.net
 
 

Reklama
Kozel je nebezpečný zepředu, kůň zezadu a hlupák ze všech stran